ردیاب خودرو چیست؟

با جدیدتر شدن تکنولوژی امنیت خودروهای قدیمی تر  هم کمتر شده در نتیجه راه کارهای جدید برای سرقت به وجود آمده و دیگر قفل فرمان، قفل پدال و یا حتی بعضی از  دزدگیر ها دارای نقاط ضعف بسیاری هستند که باعث سرقت خودرو می شود.امروز ردیاب خودرو به نوعی جدیدترین سیستم دزدگیر ماشین می باشد که بادسترسی گوشی شخصی خود با یک اپلیکیشن ساده به راحتی خودروی خود را از راه دور کنترل کنید.
در ادامه درباره ردیاب خودرو و خصوصیات آن بیشتر توضیح داده شده است.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو وسیله‌ای است سخت‌افزاری و کوچک که می‌تواند به صورت مخفی در داخل خودرو قرار گرفته و به وسیله سیم‌ کارتی که داخل آن قرار دارد، اطلاعات متفاوتی نظیر موقعیت جغرافیایی، سرعت، مسیر حرکت خودرو و… را از طریق پیامک و یا اتصال به اینترنت برای مالک خودرو ارسال کند.

ردیاب خودرو

روی چه ماشینهایی قابل نصب است؟

این دستگاه روی هر وسیله نقلیه سبک و سنگینی قابل نصب است و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.

ردیاب خودرو را می توان در هر قسمت از خودرو نصب کرد و معمولا یک محل ثابت ندارد زیرا اگر محل ثابتی داشت برای دزد ها خوب میشد و ساده تر می توانستند آن را پیدا کنند. هر جایی از خودرو که سیم کشی برق خودرو موجود است با توجه به ابعاد کوچک آن براحتی می توان آن را جاسازی کرد.

ردیاب خودرو چطور کار می کند؟

دو قسمت اصلی که در ردیاب وجود دارد جی پی اس و سیم کارت می باشد. ردیاب خودرو به وسیله  GPS طول و عرض جغرافیایی خودرو را بدست می آورد و به وسیله سیم کارت این مختصات را برای صاحب خودرو به اپلیکیشن ارسال می نماید و به این صورت می توان کار موقیت یابی را انجام داد.

هشدارهای ردیاب به چه صورت است؟

ردیاب در صورت اتفاق افتادن هرکدام از وقایع زیر به تلفن همراه شما پیامک ارسال یا در برنامه ردیاب پیام ارسال می کند و شما را مطلع میسازد

  1. باز شدن درب های خودرو
  2. روشن شدن خودرو
  3. حرکت خودرو
  4. آژیر کشیدن خودرو
  5. حرکت با سرعت بیشتر از حد مجاز تعریف شده توسط شما
  6. خارج یا وارد شدن به یک محدوده خاص
  7. تصادف کردن خودرو
  8. کنده شدن ردیاب از ماشین

نصب ردیاب خودرو

برای نصب ردیاب فقط نیاز به اتصال سیم مثبت و منفی به برق خودرو می باشد. در کل نصب ردیاب های خودرو شبیه دزدگیر ماشین و سایر لوازم جانبی خودرو می باشد. همراه آن ها نقشه نصب داخل جعبه وجود دارد. در صورتی که از برق خودرو سر دربیاورید به آسانی طبق نقشه داخل جعبه می توانید آن را نصب کنید ولی اگر شک دارید می توانید با مراجعه به هر نصاب دزدگیر خودرو کار نصب را به آن ها بسپارید. آن ها بوسیله نقشه نصب در عرض کمتر از نیم ساعت دستگاه را در محل موردنظرتان نصب و جاسازی می کنند.همچنین مجموعه ی اینصب این امکان را برایتان فراهم می کند تا بخش نصب و راه اندازی را انجام دهند.

امکانات جانبی

ردیاب خودرو علاوه بر موقعیت یابی، امکانات جانبی دیگری هم عرضه می کند که برخی از آن ها بسیار مفید و جالب هستند. شنود: یک میکروفن داخلی یا خارجی دارد که بوسیله آن می توان صدای داخل اتاق را شنید.
باز و بستن در: به سیستم درهای ماشین وصل می شوند و به راننده این امکان رو می دهند که بتواند با موبایل از هر فاصله ای در خودرو رو باز و بسته کند.
خاموش کردن خودرو:خاموش کردن خودرو با موبایل یک امکان جانبی بسیار جالبیه که این سیستم داراست.

کاربرد ردیاب خودرو

از ردیاب خودرو می توان استفاده های زیادی کرد که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

– پیدا کردن ماشین دزدیده شده  (مهمترین کاربرد) راحت شدن از اینکه ماشینمون هنوز سر جاش هست یا خیر.

– ردیابی کردن مسیر هایی که فرزند یا همسرمون داره با ماشین میره و یا خبردار شدن از نحوه استفاده کارمندان از وسیله نقلیه شرکت و میزان ساعت استفاده شده از وسیله نقلیه

 

دیدگاه‌ها 0

*
*